Neden alkol olamaz birleştirmek için antibiyotik?

Tehlike eşzamanlı alkol ve antibiyotik duyduk çoğumuz. Çünkü, ancak tedavi antibakteriyel vasıta sürebilir 5 ila 14 gün, bazı hastalarda bu dönemde ihtiyaç duyulduğunda kullanmak alkol (doğum günü, yıldönümü, tatil). Dahası, bazı durumlarda, önemli bir değeri vardır ve bir kaç gün sonra tedavi alkol. Bizim makalede biz sadece tarif etkileri kullanımı alkol tedavi, ama söyle hangi antibakteriyel ilaçlarla kombine edilebilir alkol, ne kadar alkol gelemez zaman da içebilirsiniz sonra antibiyotik.

Hakkında mitler ortak giriş

alkol ve antibiyotik

Öncelikle, sonuçları eşzamanlı alımı, alkol ve antibiyotik birçok durumda büyük ölçüde abartılı. Ayrıca hakkında çeşitli efsaneler vardır uyumluluk alkol ile antibakteriyel ilaçlar.

Bu yüzden, aşağıdaki mitler ve sonuçları hakkında kabul kokteyl dışında ilaç ve alkol:

  1. Etil alkol zayıflatır eylem tüm antibiyotik. Çoğu durumda, bu doğru değil. Bu sonuçları aldıktan tezahür sadece bazı tür ile, antimikrobiyal. Eylem, çoğu diğer ilaçlar alkol etkisi yoktur. Olumlama hakkında zayıflaması eylemleri ilaç dürüst sadece karşı antibiyotik tedavisi alkolikler. Arka plan üzerinde, kronik alkol alımı artabilir sayıda enzim, bölme bir çare, bir yol, onun hızlandırılmış atılımı. Bazı durumlarda, alkolikler, ilaç tersi çıktı çok yavaş bir organizmanın oluşumuna yol açan advers reaksiyonlar.
  2. Alkol ve antibiyotik uyumsuz. Bu efsane, çünkü pek çok tür modern antibakteriyel ilaçların hiçbir şekilde etkileşim etil alkol ile. Böyle bir efsane ortaya çıkabilecek arzusu nedeniyle doktorlar kalkan hastaların içme zararlı tedavi sırasında madde – etanol. Başka bir versiyonu var: böyle bir efsane ortaya çıkabilecek dönemlerinde II dünya savaşı, zaman sıkıntısı nedeniyle ilaç penisilin zorunda kaldılar ayıklamak idrar zaten tedavi onlara asker için yeniden kullanılabilir. Bira ve diğer alkollü içecekler zor çıkarma bu maddeler idrar. Rağmen ne hayır için kontrendikasyonlar eş zamanlı alım alkol ve antibiyotik, önemli olan ne kadar gidiyoruz içmeye.

Sonuçları

Soru cevap alabilirim antibiyotik ile alkol, söyleyerek değer, bazı durumlarda, etkileri böyle bir alım olabilir gerçekten tehlikeli. Ve bu bir efsane değil. Rağmen, yukarıda yazdım ne hakkında paylaşmak alkol alımı birçok modern antibiyotik tehlikeli bir şey değil, vardır bu tür ilaçlar bir arka plan üzerinde alkol alımı neden olabilir neden tehlikeli yan etkileri.

Maliyeti anlamak etken madde bazı antibiyotikler metabolize aynı enzimler karaciğer ve etil alkol. Bağlı olarak, ne kadar alkol sarhoş olduğunu, ve ne sıklıkta yapıldığını, veri katmanı, karaciğer enzimleri önemli ölçüde azalabilir. Sonuç olarak vücutta birikir büyük miktarlarda etken madde ilaç ve toksik ürün yarı etanol, asetaldehit denilen. Bu sadece neden olabilir daha da fazla yan etkisi, ama neden özel bir reaksiyon.

Böyle bir tepki oluşur alkolikler, kodlanmış kullanarak bazlı ilaç ampisilin. Onun özü bir eylem olduğunu, vücutta sıkıntısı ortaya enzimler, bölme aldehit. Bu neden için bir dizi hoş olmayan belirtiler ile ilgili zehirlenme, vücudun arka plan üzerinde alkol alımı. Sonunda alkolik vazgeçmek zorunda alkol için değil hissetmek gibi yan etkileri.

Önemli: böyle bir yan etkisi olarak disulfiramopodobna reaksiyon, karşılaşabilirsiniz, eğer alkol bazı türleri antibiyotik.

Antibiyotik ile uyumsuz bir alkol

Kesinlikle kontrendikedir birleştirmek için aşağıdaki antibiyotik ve alkol:

  1. Metronidazol. Bu ilaç, tedavi için kullanılan akciğer, deri, bağırsak ve diş enfeksiyonları. Söz, aslında birlikte alkol o yol açabilir, kötü vücut tepkileri.
  2. Ayrıca kategorik, gebelikte alkol alımı sırasında antibiyotik sefalosporin grubu. Özellikle ilaçlar, ceftriaxone ve cefotetan.
  3. Doktorlar tehlikeleri konusunda uyarıda şekilde alkol ile eritromisin ve linezolid ile .
antibiyotik

Aşağıdaki tablo, etkileşim, bazı antibiyotik ile alkol etkisini değerlendirmenize yardımcı olacaktır etanol vücudu üzerinde tedavi sırasında:

İlaç adı Alkol ile etkileşim Öneriler
Temel ilaçlar metronidazol dahil, mum ve krem Disulfiramopodobna bir tepki olarak ifade edilir mide bulantısı, kusma, baş ağrısı, at yarışı, CEHENNEM, karın ağrısı Değer ilaç kullanmak, eğer değer içti. De vazgeçmek gerekir ortak kullanımı, ilaç ve alkol. İçki üzerinden 72 saat son tableti aldıktan sonra
Trimetoprim ve sulfamethoxazole Hatta küçük bir miktar etanol ilaç kabulü fonunda yol açabilir taşikardi, gelgit kan, kusma ve bulantı, kızarıklık, derinin Kesinlikle yasaktır birleştirmek alımı ile alkol
Linezolid Alınan alkol ile, büyük ölçüde yükselmeye kan basıncı Tedavi sırasında vazgeçmek gerekir alkol. Tedavi sonrası içmek için sadece 72 saat sonra
Rifampisin Bu toksik ilaç ile birlikte alkol toksik etkileri riskini artırır, karaciğer Kesinlikle kontrendikedir birleştirmek için etanol ile
Tinidazole Olursa olsun, ne kadar alkol alırsanız çok yüksek riskini özel bir reaksiyon Tedavi sırasında kaçınılmalıdır alım alkol
Cefotetan Ayrıca özel bir reaksiyon gelişme riski Alkol tedavisi ve 72 saat sonra düşmesi gerekir
İzoniazid Kronik alkol kullanımı riski artar toksik karaciğer hasarı Önlemek için, uzun süre alkol tedavisi
İlacını Arada alkol ve aktif madde için tehlikeli sinir sistemi. Gelişebilir, akut psikoz Kontrendikedir aşırı alkol kullanımı
Cycloserine Arada bir alkol ve ilaçlar için tehlikeli sinir sistemi. Neden olabilir nöbetler Alkol kullanımı kesinlikle kontrendikedir

Ne zaman içecek?

Eğer hakkında konuşmak için bir ilaç olan araçlar ile etkileşim sırasında alkol yeteneğine sahip, neden olur, tehlikeli reaksiyonları tamamlandıktan sonra onların kabul kaçınmalıdır alkol henüz üç gün boyunca. Ancak söz konusu ise uzun süreli güncel tedavi (2 hafta), daha sonra etken madde birikebilir ve vücut için tam kaldırılması gerekir daha fazla gün. Bu durumda etanol tüketimi, tedavi sonrası kaçınmak daha iyidir 7-10 gün.

Gelince diğer antibiyotikler bir kombinasyonu ile alkollü içecekler neden tehlikeli reaksiyonlar vücudun tamamlandıktan sonra onların kabul chmielna içki içebilirsiniz üzerinden 12-24 saat. Tam zamanı hızına bağlıdır atılımı ilaç vücuttan. Bu yüzden, bazı ilaçlar, sarhoş, günde bir kez, yani, etken madde çıkışı üzerinden 24 saat. Var ilaçlar alınır 2-3 p/d, etken madde vücuttan atılır için 6-12 saat

uyumsuzluk, alkol ve antibiyotik

Sonra tam bir ilacın atılımı kan göze bir miktar alkol. Ama unutmayın, vücudunuzun daha zayıf son bir mücadele ile hastalık ve ilaçlar, bu nedenle değil çok gayretli kullanımı ile alkol ve daha iyi ertelemek libasyon zaman önce tam kurtarma sonra vücudun acı bir hastalık.

Not: doğru cevabı alabilirim tüketilen alkol tedavisi antibakteriyel yollarla verebilir doktorunuz. Çünkü sadece o verilen ilacın etkisi, bireysel özellikleri, vücut, sağlık ve karmaşıklığını bir hastalık.

21.08.2019